TORNÁDO NA MORAVĚ LÉTO 2021

Letošní rok nás opět překvapil. Na chvíli jsme zapomněli na Covid protože „moravské tornádo“ přepsalo ráz počasí v České republice a to, co jsme si mysleli že nám nehrozí, se stalo reálným.

Bezprostředně po této události jsme, na základě výzvy ze stran zaměstnanců a díky vašim kontaktům, začali jednat.

Zjistili jsme, že lokálnímu vinaři tornádo vzalo sklad i část vinice. Pomohli jsme mu tím způsobem, že jsme nakoupili jeho víno, které poslouží jako vánoční dárek našim klientům. Lahve jsme si ihned odvezli, abychom vinaři co nejrychleji ulevili a předešlo se tak dalším ztrátám.

Konkrétní rodinu z Moravské nové vsi, jsme podpořili částkou 50.000 Kč, která bude vynaložena na opravu nemovitosti. Paní Jandáková je matrikářkou obce, a přestože na vlastní kůži řádění tornáda zažila, sama pomáhá spoluobčanům a je příkladem člověka, který myslí víc na ostatní než na sebe. O to více nás naše pomoc těší.

Nakonec jsme postižené obce osobně navštívili a na vlastní oči viděli následky řádění tornáda. S paní Jandákovou jsme se setkali a z toho příběhu nám šel mráz po zádech. V jejích slovech je znát hrdost na spoluobčany a dobrovolníky, na pomoc hasičů i policistů a mísí se se zklamáním z fungování státu a jeho přístupu k funkční pomoci. Těchto příběhů je spousta, ale většina z nich ukazuje na to, že když se taková situace stane, většina lidí pomáhá a soucítí.

Díky paní Jandákové se nám podařilo setkat se i se zastupiteli Moravské nové vsi. Se starostou obce jsme hovořili o možnostech další pomoci a rádi se budeme podílet na modernizaci základní školy. Ta projde nejen nutnými opravami, ale také modernizací. Nové podkroví se rozšíří o interaktivní učebny, a zde vidíme prostor pro naši pomoc. Realizaci obec vidí na jaře příštího roku.